Vtisi učiteljic

Anita:

• IKT-vikenda sem se res veselila — še posebej, ker so bili prijavljeni moji “bivši” otroci. Za piko na i mi je dan pred tem zagodlo zdravje, imela sem vneto oko. Ko mi je zdravnik rekel, da moram na bolniško, se s tem nisem strinjala. Le kako! Kaj bodo pa učenci, ki nestrpno pričakujejo tabor, rekli? Pa sem vseeno šla:)
  • Poleg novega znanja, povezanega z uporabo IKT-ja (konkretnih programov, aplikacij) smo želeli učencem pokazati, kako lahko kvalitetno preživljajo čas ob uporabi računalnikov, pametnih telefonov ipd. Prav tako so se urili v natančnem branju navodil in sodelovanju s sovrstniki — kar večkrat tudi ni najlažje.
  • Vikend je v celoti izpolnil moja pričkovanja. Določene dejavnosti je bilo potrebno zaradi omejitev z uporabo omrežja prilagoditi, ampak tudi to je del takšnega dela “na terenu”, fleksibilnost pa zaželena vrlina učiteljev.
  • Lahko rečem, da bi z veseljem s takšnimi vedoželjnimi in prijetnimi učenci še izvedla podobne dejavnosti — mogoče tudi na taboru, ki bi trajal kakšen dan več. Sijaj v otroških očeh in kakšen hvala pa je za učitelja največje plačilo.

Sabina:

Skupaj smo preživeli zanimiv, poučen in aktiven konec tedna, ki je na žalost minil kot za šalo. Na inovativen način smo spoznali rabo različnih komunikacijskih orodij IKT in multimedije, ki nam nudijo možnost za odkrivanje novih poti do znanja. Učenci so se na taboru zabavali, učili in poglobili prijateljske vezi. Pokazali so se v najboljši luči, tako da je bilo zame delo z njimi več kot le prijetno.

Sonja:

Nisem se čisto zavedala, koliko dela bo za en vikend. Na žalost se je potem zgodilo še, da nisem mogla biti tam prisotna. Dela je bilo res ogromno – s pripravami na same IKT dejavnosti.

Na žalost je tehnologija nagajala v domu CŠOD Burja, zato je bilo potrebno veliko prilagajanja. Tudi naredili smo nekaj manj dejavnosti kot smo načrtovali.

A ko vidiš zadovoljne obraze učencev in slišiš njihove odzive, je ves trud poplačan. In z veseljem že razmišljaš, kaj izboljšati za prihodnjič 🙂

(Skupno 27 obiskov, današnjih obiskov 1)